Domowa kuchnia

W naszym przedszkolu dbamy o prawidłowe żywienie dzieci. W przedszkolu wydawane są cztery posiłki dziennie. Dzień zaczynamy od pożywnego śniadania. Codziennie dzieci częstowane są świeżymi owocami lub warzywną przekąską. Obiad w naszym przedszkolu zawsze jest dwudaniowy czyli zupa i drugie danie. W godzinach popołudniowych przedszkolaki jedzą swój ulubiony posiłek czyli podwieczorek.

Serwowane dania są różnorodne, smaczne, zdrowe i estetycznie podane. Zapewniamy dietę bogatą w składniki odżywcze niezbędne do prawidłowego funkcjonowania i rozwoju dziecka.

Przedszkole URWIS bierze udział w różnych kampaniach propagującym zdrowe żywienie wśród przedszkolaków.

Dzieci są zachęcane do jedzenia. Wspólne posiłki stanowią dla nich okazję do spróbowania różnorodnych dań i poznania zasad zachowania się przy stole.

• Posiłki nie są limitowane
  • Przedszkole zapewnia swobodny dostęp do wody w ciągu całego dnia
  • Dzieciom alergicznym proponujemy dietę eliminacyjną