info@przedszkoleurwis.pl
ul. Wałowa 20
84-200 Wejherowo

Zdrowy przedszkolak

Przedszkole URWIS bierze udział w kampanii na rzecz naturalnej diety w przedszkolu „Zdrowy Przedszkolak”.

Wiek przedszkolny to czas intensywnego rozwoju fizycznego i umysłowego dziecka. To, co jemy, wpływa bezpośrednio na samopoczucie i ważne czynności naszego organizmu. Nawyki żywieniowe nabyte w dzieciństwie często kształtują późniejsze wybory.

Dieta dzieci powinna być zrównoważona odżywczo odpowiednio dla danego wieku, różnorodna i oparta o produkty jak najmniej przetworzone – naturalne i wysokiej jakości.

Jadłospisy dla dzieci w przedszkolach są w większości dobrze skomponowane pod względem kalorycznym oraz proporcji węglowodanów, białek i tłuszczów. Jednak wybór produktów spożywczych w znaczącym stopniu nie jest oparty o żywność dobrej jakości, stosuje się np. produkty przetworzone technologicznie, z dużą zawartością dodatków chemicznych, niedostosowane do pory roku. W rzeczywistości posiłki dla dzieci nie wspierają w pełni zdrowia i rozwoju dziecka oraz ich zdolności poznawczych.

Celem projektu „Zdrowy Przedszkolak” jest poprawa jakości odżywiania dzieci w przedszkolach i poszerzenie świadomości w zakresie naturalnego odżywiania.